Zasady eksploatacji mebli

Czy różnice w fakturze skóry w nowym meblu mają wpływ na jej wytrzymałość?

Różnice w fakturze to nieodłączna cecha skóry jako materiału naturalnego, więc nie wpływają w żaden sposób na jej wytrzymałość. Stanowią za to gwarancję oryginalności materiału, z którego wykonano mebel, a dodatkowo przydają meblom skórzanym niepowtarzalności i wyjątkowości.

Co zrobić, gdy zamierzamy dokupić mebel do zakupionego wcześniej zestawu? Czy będzie się on znacznie różnić od tych kupionych wcześniej?

Skóra, jako produkt naturalny, charakteryzuje się zróżnicowaną strukturą. Dokupując mebel do kupionego wcześniej zestawu, powinniśmy liczyć się z tym, że jego skóra może się różnić odcieniem. Co więcej, różnice w odcieniach mebli skórzanych zdarzają się nawet w obrębie jednego zestawu. By dokupiony przez Państwa mebel za bardzo nie różnił się od reszty, w chwili składania zamówienia prosimy o podanie informacji dołączonych do wcześniej kupionego zestawu.

Co zrobić, gdy skóra zabarwiła się od odzieży?

Należy pamiętać, że tego typu zabrudzenia należy usuwać natychmiast. W innym przypadku mogą one pozostać na stałe. Delikatne zabrudzenia można wyczyścić, pocierając je wilgotną ściereczką. Jeśli plam nie uda się usunąć (w przypadku starszych zbrudzeń), niezbędne będzie wymienienie zabrudzonego elementu na nowy.

Jak usunąć ze skóry ślady po długopisie?

Wyczyszczenie takich plam wymaga użycia specjalistycznych środków czyszczących. Są one dostępne w salonach, w których można nabyć skórzane meble. Należy pamiętać, by przed pierwszym zastosowaniem przeprowadzić próbę środka w mało widocznym miejscu, gdyż są to silne, chemiczne środki.

Co zrobić w przypadku niewielkiego zarysowania skóry?

Niewielkie zarysowania można łatwo zatuszować barwnikiem zgodnym z kolorem mebla. Są one dostępne w salonach oferujących nasze meble.

Gdzie zdobyć części ruchome do mebli, które w wyniku eksploatacji uległy zniszczeniu i w jaki sposób można je wymienić?

Części wymienne do naszych mebli można bez problemu dostać w salonie, gdzie zakupiony został mebel lub w serwisie reklamacyjnym naszej fabryki. Wymiana zniszczonego elementu nie powinna sprawić Państwu problemu, w przeciwnym wypadku nasz serwis zawsze służy pomocą.

Co zrobić, gdy w wyniku eksploatacji mebla na szwach i siedziskach pojawiają się jasne przebarwienia?

Powstające w obrębie tych miejsc jasne przebarwienia są naturalne i charakterystyczne dla skór antycznych – dwubarwnych, które barwione są za pomocą dwóch barwników. Istotne jest to, że nie wpływa to na trwałość i jakość naszych mebli.

Meble Pływacz
34-130 Kalwaria Zebrzydowska
Barwald Górny 16
tel.: 888 974 478, 33 8765 849, 888 504 939
e-mail: meblesplywacz@gmail.com